Home

S počítačem v každém věku

Zakončení druhého běhu počítačového kurzu - S počítačem v každém věku

Třetí dubnovou středu skončil na ZŠ Opočno již druhý běh kurzů pro seniory. Během jednotlivých lekcí se jednotliví asistenti, žáci naší školy, snažili svým svěřencům předat maximum ze svých znalostí a hlavně dovedností v ovládání PC. Některé dvojice tak cestovali převážně po světě prostřednictvím sítě Internet, jiné dvojice se zase zaměřili na práci s textovým editorem MS Word, nebo si zkoušeli vytvořit vlastní velikonoční přání, které po té mohli odeslat svým známým.

Celkem naše kurzy, jak v podzimním tak jarním běhu, navštívilo 34 seniorů, kterým se věnovalo postupně 22 žáků 2. stupně. Všichni doufáme, že si z těchto příjemně strávených odpoledních kurzů mnozí odnesli nové poznatky a zkušenosti.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat našim žákům, kteří se skutečně zodpovědně vžili do role, která jim byla přidělena.

Za celý realizační tým Mgr. Přemysl Kejzlar

 

Poděkování

Zúčastnil jsem se kurzu na základy ovládání počítačů pro seniory, který pořádá ZŠ v Opočně, a musím říci, že mé počáteční obavy byly zbytečné. Čím to asi je, že se nám dříve narozeným dostalo takové pozornosti od vedení školy a jejich žáků – lektorů?

Přivítala náš ředitelka školy Mgr. Jana Hrnčířová spolu se svým kolegou, který měl odborný dozor a žáci ZŠ nás v 10. lekcích opravdu učili. Tento kurz byl pro nás zcela zdarma, protože ho zaplatil MěÚ Opočno.

Po absolvování kurzu jsme dostali osvědčení o způsobilosti a dokonce i malé občerstvení.

Nechci mluvit za ostatní, ale většinou po hodinách výuky jsme si sdělovali zážitky a všichni byli nadšení, že to pomalu začínají zvládat. Teď už je jen na nás, jak jejich rady využijeme. Klobouk dolů za trpělivost dětí s námi.

Po ukončení kurzu už vím, proč to vše pro nás udělali. Mají rádi svou práci, své učení a moc jim záleží na tom, aby bylo stále víc těch, kteří to budou alespoň trošku umět, i když školní lavice opustili velmi dávno.

Díky vám všem, kteří jste mi umožnili vrátit se do školní lavice zažít ten nádherný pocit.

Ladislav Erlebach

Aktualizováno (Čtvrtek, 10 Srpen 2017 16:57)