Home Aktuality Projektový den Nežiji sám, ale uprostřed druhých

Projektový den Nežiji sám, ale uprostřed druhých

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Opočně se 4. července uskutečnily besedy žáků 1. stupně základní školy v Opočně se spisovatelkou Petrou Braunovou. Besedy proběhly v rámci projektu etické výchovy, který je spolufinancován KHK.

Paní spisovatelka měla pro děti připravené vyprávění o tom, k čemu slouží knihy, jak se tvoří kniha, které profese se na výrobě knihy podílejí, jak se nazývají části knihy. Také děti zahrnuly paní spisovatelku spoustou otázek. Zajímalo je, jestli se chtěla vždycky stát spisovatelkou, jak dlouho trvá, než se kniha dostane do rukou čtenářů, jestli někdy udělala v knize chybu a další. Beseda probíhala v příjemné a přátelské atmosféře.

Na závěr paní spisovatelka představila některé svoje knihy pro děti a přečetla dětem z knížek ukázky. Víte například, jak se může přihodit, že se zčistajasna před oknem v patře houpe tramvaj? Dočtete se o tom v knize Tramvaj plná duchů. Při předčítání knihy Evička lhářka žhářka zase děti zajímalo, jak se mohlo stát, že holčička, kterou mají všichni za výbornou žákyni a chápající kamarádku, je ve skutečnosti úplně jiná. Dokáže ostatními manipulovat a nenápadně jim ubližovat.

Beseda se chýlila ke konci, ale děti by nejraději zůstaly a poslouchaly další příběhy. Mnohé odpoledne zamířily do knihovny a už se těší, až si knížky přečtou samy.

(Jaroslava Pachovská)

 

"Zaujalo mě, že knížku Tramvaj plná duchů psala paní Braunová spolu s dětmi, které v knížce vystupují."                                                                                                        (Marek Krunčík, 4. B)

 

Mně se nejvíc líbilo, jak Petra Braunová vyprávěla o knížce Travaj plná duchů. Uvažuji, že si ji půjčím a přečtu!                                                                                                                             (Dora Jedličková, 4. B)

 

Aktualizováno (Neděle, 09 Červen 2019 23:28)