Home Aktuality

Školní akademie 2019

Aktualizováno (Pondělí, 13 Květen 2019 16:43)

McDonald's Cup B

V úterý 7.5. se v Rychnově nad Kněžnou konalo okresní kolo McDonald's Cup skupiny B (žáci 4. - 5. tříd). V silné konkurenci 8 škol obsadili naši žáci pěkné 5. místo. Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy.

Aktualizováno (Pondělí, 13 Květen 2019 16:46)

Anglické divadlo

V pátek 12. dubna se zájemci o divadelní představení v anglickém jazyce ze 6. - 9. ročníku vypravili vlakem do Hradce Králové. Při procházce městem nejprve obdivovali architektonické skvosty a zajímavá místa krajského města a později je v divadle Drak čekalo divadelní provedení známé knihy Sue Townsendové Tajný deník Adriana Molea. Herci byli výborní a bylo jim dobře rozumět, vtipný příběh se nám líbil. Zážitek z příjemně stráveného dne ještě umocnilo dobrudružství při snaze dopravit se v době dopravní špičky trolejbusem včas ke zpátečnímu vlaku. I tohle se nám nakonec povedlo!

Den Země

Jako již tradičně každý rok, také letos jsme připravili společně s žáky 7. tříd v parku program u příležitosti Dne Země. Sedmáci si sami vymysleli a nachystali úkoly pro žáky 1. – 4. tříd a vyzkoušeli si tak na chvíli roli učitelů. Na jednotlivých stanovištích si tak mohli jejich mladší spolužáci vyzkoušet třídění odpadů, poznávání živočichů i rostlin, poznávání stop, hledání jedlých hub, skládání puzzle a dozvěděli se něco o rybách a rybaření. Akce se velmi povedla, počasí nám přálo a dětem se plnění úkolů velmi líbilo a skvěle dařilo.

Fotogalerie ZDE

Aktualizováno (Úterý, 07 Květen 2019 10:27)

Hokejbal - krajské finále kategorie III

V pátek 3.5.2019 se konalo krajské finále v hokejbale kategorie III (žáci 6. a 7. tříd).

Zvítězily hokejové školy z Hradce a Hronova, ZŠ Opočno získala krásné třetí místo.

Děkujeme všem žákům za reprezentaci.

Aktualizováno (Neděle, 05 Květen 2019 16:42)

Více článků...