Home Aktuality

17. listopad ve výtvarné výchově

Letošní významné výročí - 30 let od událostí 17. listopadu 1989 si žáci připomněli nejen v hodinách dějepisu a občanské výchovy, ale také ve výtvarné výchově. Vytvořené koláže se žákům 7. A velmi povedly.

Rodičovské sdružení 19.11. 2019

Zveme Vás na rodičovské sdružení v úterý 19.11. 2019

- v 15:00 schůzka třídních důvěrníků
- v 15:45 třídní schůzka na 1.stupni
- v 16:30 valná hromada
- v 17:00 třídní schůzka na 2.stupni

Hodina dějepisu s panem RNDr. Trebichavským

V letošním roce se naše škola již poněkolikáté zapojila do celostátního projektu Příběhy bezpráví, jehož cílem je přiblížit život v totalitním Československu. Žáci 9. ročníku nejprve zhlédli film Z deníku Ivany A, který vypráví o posledním roce existence komunistického režimu a o průběhu událostí v listopadu 1989. Po zhlédnutí filmu následovala beseda s panem Trebichavským. Jeho poutavé a zajímavé vyprávění bylo pro žáky příležitostí, jak se o naší minulosti dozvědět více. Žákům zdůraznil, že už za pár let z nich budou voliči a už dnes je důležité, aby si dokázali odpovědět na řadu otázek. Chtějí, aby jim někdo říkal, co si mají myslet, kam mají jezdit, jaké mají číst knížky? Zamyslet se nad tím, zda chtějí, aby za ně někdo rozhodoval o jejich životech. Svoboda je jedna z nejcennějších věcí, a proto je třeba ji bránit.

Děkujeme panu Trebichavskému, že mezi nás přišel, aby se podělil o své vzpomínky a aby varoval před stále aktuální hrozbou nesvobody.

Foto ZDE

Aktualizováno (Středa, 13 Listopad 2019 18:03)

DŮLEŽITÁ INFORMACE

INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE ŽÁKŮ A PRO VEŘEJNOST

ZÁKLADNÍ ŠKOLA OPOČNO SE STÁVKY NEÚČASTNÍ

Aktualizováno (Úterý, 12 Listopad 2019 06:47)

Návštěva Kina v Dobrušce

Žáci 8. a 9. ročníku zhlédli v Kině Dobruška film Síla lidskosti. Ve filmu se seznámili s nejdůležitějšími etapami našich novodobých dějin. Historická faktografie byla prolnuta příběhem Nicholase Wintona, který zachránil 669 převážně židovských dětí během nacistické okupace Československa. Celý film většina žáků sledovala s velkým zaujetím, mnozí i se slzami v očích. Úžasné bylo i vystoupení dramaturga po skončení filmu. Svým vyprávěním o osobnosti Nicholase Wintona, kterého osobně znal, žáky podnítil k mnoha otázkám. Sir Winton sice 1. července 2015 zemřel, nicméně jeho odkaz žije dál.

Jak naši žáci film hodnotili?

"Byl to velmi zajímavý film, hodně dojemný a poučný. Dle mého názoru byl Winton úžasný a čestný člověk." K. Chudá, 9.A

"Překvapilo mě, že o těch transportech po válce nikde nemluvil a všechno si nechal pro sebe. Při tom zachránil životy mnoha dětí. Takových lidí se najde málo." S. Maixnerová, 9.A

Aktualizováno (Čtvrtek, 31 Říjen 2019 15:24)

Více článků...