Dnes nám začal projekt CESTA ZA TAJEMSTVÍM ve spolupráci s Boženkou Tymichovou, který nás čeká příští rok.

Projekt je inspirovaný knihou paní Tymichové Poselství z říše skřítků. Hlavními hrdiny na sebe navazujících pohádkových příběhů jsou členové rodiny skřítků z neosídleného domku U Zvonice. Tvoří ji pět skřítků, maminka, tatínek a jejich tři děti, nejstarší Adam, prostřední Vítek a nejmenší Anička. Pohádkové příběhy učí své čtenáře důležitých hodnot, jako je přátelství, rodina, úcta ke starší generaci, potřeba pomáhat si mezi sourozenci, ale i poslouchat rodiče.

Děti dostaly plánek cesty, podle kterého se orientovaly při cestě za hledáním tajemství.

Cesta byla zpestřena plněním dalších úkolů.

Po příchodu do školy děti otevřely obálku, která obsahovala rozstříhané postavičky skřítků. Z písmen sestavily jména skřítků, rozstříhané obrázky nalepily na čtvrtku.

TĚŠÍME SE NA POKRAČOVÁNÍ VE DRUHÉ TŘÍDĚ. JÁRA, TEREZKA, ADAM, VÍTEK, ANIČKA

červen 2019