Ve středu 22. září zamířili žáci 5. ročníku místo do lavic na zastávku autobusu a vydali se do Rychnova nad Kněžnou. Navštívili židovské shromaždiště neboli synagogu. To je totiž význam tohoto slova pocházejícího z řečtiny. To a mnoho dalších informací a zajímavostí z dějin a zvyků židovského národa se děti dozvěděly v Památníku Karla Poláčka. Nakonec pátraly po tajemném svitku a jeho statečném ochránci Arje.

Druhým cílem při návštěvě Rychnova nad Kněžnou bylo dětské dopravní hřiště. Dokončili tak vloni započatý kurz dopravní výchovy. Počasí sice ukazovalo svoji odvrácenou tvář, ale děti zdolávaly modelové křižovatky s takovou vervou, že rozmary počasí ani nevnímaly. Také jízda zručnosti byla pěkný oříšek. Nakonec ti šťastnější úspěšně složili test, který nebyl nijak snadný a vysloužili si tak cyklistický průkaz.

Ať s průkazem, nebo bez průkazu, mnoho šťastných kilometrů na vašich cyklovýletech.

Mgr. Jaroslava Pachovská