Na podzim jsme se žáky 7. ročníků s volitelným předmětem Přírodovědná praktika navštívili Kolowratské rybářství v Opočně. Jako vždy velmi ochotný pan Kalenda poutavě vyprávěl o fungování rybářství a přidal také zajímavosti o rybníku Broumar a jeho obyvatelích. Hlavně si ale mladí přírodovědci mohli prohlédnout, osahat a nakrmit různé druhy ryb. Tentokrát jich bylo na ukázku opravdu hodně, takže jsme viděli kapry, pstruhy, amura, lína, štiku a dokonce i úhoře. Někteří si domů odnesli i suvenýr v podobě malé střevličky.

Druhou návštěvou byla již tradiční exkurze do Výzkumného ústavu lesnictví a myslivosti Opočno. Tentokrát byla zaměřena na myslivost. Žáci se zábavným způsobem dozvěděli řadu zajímavých informací o důležité činnosti myslivců a naučili se poznávat základní druhy zvěře. Prohlédli si lebky, parohy, kůže a celou řadu obrázků. Také si poslechli zvuky, které zvířata vydávají a podle kterých je můžeme v lese poznat.

Velmi tímto děkujeme panu Kalendovi a panu Petrovi za to, že nám věnovali svůj čas. Žáky obě exkurze velmi bavily a určitě se zase rádi vrátíme.

Mgr. Lenka Radochová

Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku