V pátek 17. února jsme se vypravili s žáky pátých ročníků na exkurzi do Hězdárny a planetária v Hradci Králové. Cesta autobusem rychle ubíhala a brzy jsme dorazili na místo. V promítacím sále se nad námi rozprostřel vesmír v celé své kráse. Projekce byla doplněna zajímavým výkladem o planetách, souhvězdích a vesmírných tělesech. Při putování vesmírnou sondou Voyager se nám tajil dech.

Následovala prohlídka hvězdárny, při níž jsme si mohli prohlédnout dalekohled.  Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, hlavně názornou formou. S našimi vesmírnými průvodci jsme viděli zatmění Slunce i Měsíce, planety, roční období, rovnodennosti i slunovraty, souhvězdí i lety do vesmíru. Prostorově jsme si „zaletěli“ na Měsíc, na Mars, na Slunce i na ISS. Na závěr jsme zhlédli film o různých vesmírných srážkách – vznik naší planety a Měsíce a vyhubení dinosaurů. Cestování časem i prostorem je tady možné rázem okamžiku.

Samozřejmě nesměly chybět suvenýry a hurá jsme se vydali směrem k domovu. Exkurze se nám vydařila a už se těšíme na další!