V úterý 14. března  proběhl na naší škole kurz první pomoci. Zúčastnili se ho žáci pátých ročníků. Kurz byl zaměřen na základy první pomoci v běžných životních situacích.

Žáci si mimo jiné připomněli důležitá telefonní čísla, nacvičovali oslovení pacienta, postup při volání záchranné zdravotnické služby. Zopakovali si, jaké máme druhy krvácení, druhy zlomenin, jak postupovat v případě srdeční zástavy.

Každý si pak také mohl vyzkoušet jak správně  provádět srdeční masáž.

Následně  žáci pracovali ve skupinách a dostali za úkol prakticky si vyzkoušet ošetření některých typů zranění. Pacienty byli vybraní spolužáci, kteří měli svá zranění způsobená naštěstí jen přesvědčivým namaskováním od paní záchranářky.

Dvouhodinový program nám hodně rychle utekl, nejen pro jeho zajímavý a poučný obsah, ale i za přátelský přístup pracovníků náchodské záchranky.