Kosmické jaro

První ročník výtvarné soutěže pro žáky základních škol a studenty středních škol vyhlásilo IC Opočno. Cílem bylo udržet povědomí o významném opočenském rodákovi a významném malíři a také podpora začínajících umělců. Odborná porota hodnotila dodržení podmínek a tématu soutěže, zvládnutí zvolené techniky, osobité zpracování…Soutěžní práce byly vystaveny celý měsíc ve výstavních prostorách IC Opočno.

Mezi 10 nejúspěšnějšími mladými umělci byla naše žákyně Nella Maixnerová z VIII.A. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů ve výtvarném oboru. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhlo 25. června 2021 v rámci zahájení Festivalu Františka Kupky. Hodnotné výtvarné ceny a volné vstupenky do Galerie moderního umění v Hradci Králové předali vítězům soutěže senátor Jan Grulich a starostka Opočna Šárka Škrabalová.