Školní družina a školní klub jsou školská zařízení, která mají u nás dlouholetou tradici. Jsou součástí výchovně vzdělávacího systému a zabezpečuje dětem náplň volného času po školní výuce. Školní družina a školní klub nejsou pokračováním školního vyučování. Děti se zde věnují různým zájmovým činnostem z oblasti výtvarné, pracovní, literární, hudební, tělovýchovné, rekreační a přípravě na vyučování převážně formou didaktických her.
Školní družina je umístěna v prostorách budovy ZŠ č. p. 4 na Trčkově náměstí. Zde jsou 3 oddělení školní družiny, určené pro dětí 1. a 2. ročníku ZŠ.
Ostatní oddělení ŠD 4. – 5. a oddělení ŠK jsou v budově ZŠ č. p. 11, také na Trčkově náměstí.

Organizace školní družiny a školního klubu

Ranní provoz

Pro všechny žáky školy bez nutnosti přihlášení.

Budova ZŠ
Č.p. 46:15 hod.7:30 hod.
Č.p. 116:30 hod.7:30 hod.

Odpolední provoz

Žáci, kteří navštěvují odpolední ŠD a ŠK musí být přihlášeni k pravidelné docházce.

Budova ZŠ
Č.p. 411:30 hod.16:30 hod.
Č.p. 1112:30 hod.16:30 hod.

I. odděleníI. A, I. BNaděžda Burýšková
II. odděleníII. BJana Ryšavá