V pátek 6. května opustili žáci 8. tříd a někteří žáci 7. tříd své školní lavice a vydali se za poznáním do hlavního města. Pan průvodce Polášek nás svými znalostmi zaujal již při příjezdu do části Pohořelec, odkud jsme pěšky pokračovali k Loretě. Prozkoumali jsme celý areál Pražského hradu, odpoledne jsme se Zlatou uličkou přesunuli na Malou Stranu, ke Karlovu mostu a na ostrov Kampa. Prohlédli jsme si budovu Národního divadla a potom jsme prošli Národní třídou přes Františkánské zahrady na Václavské náměstí. Počasí nám přálo, pršet začalo až při podvečerní cestě domů.

Výlet jsme si velice užili. Zažili jsme spoustu legrace se svými spolužáky a učiteli. Poznávali jsme historické památky, o kterých jsme se dozvěděli mnoho zajímavých podrobností. Navštívili jsme např. Vladislavský sál, katedrálu sv. Víta, sv. Václava a sv. Vojtěcha, baziliku sv. Jiří. Nevynechali jsme ani Karlův most. Prožili jsme překrásný den, na který budeme ještě hodně dlouho vzpomínat.“

Natálie Tobiášková, žákyně 8. B

Fotografie z exkurze naleznete v sekci Fotogalerie 2021/22.