Také letos se konala na naší škole Biologická olympiáda, tentokrát na téma Jak přežít zimu. Všechna soutěžní kola se skládala ze znalostního testu, poznávání organizmů a laboratorního úkolu. Školní kolo proběhlo už v únoru a zúčastnilo se ho celkem 17 žáků. Do okresního kola, které se konalo v dubnu, postoupili Lenka Holubová z 9. B (kategorie C), Veronika Škopová ze 6. B a Vojta Březovský ze 7. B (kategorie D). Pro postup do tohoto kola museli žáci zpracovat poměrně náročný vstupní úkol – Pupeny opadavých dřevin. Nejlépe si v okresním kole vedl Vojta Březovský, který se umístil na krásném druhém místě a postoupil tak do kola krajského v Hradci Králové. Krajské kolo proběhlo 19. května a i tady si vedl Vojta velmi dobře a zaslouží pochvalu za skvělou práci.

Všem olympionikům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a budeme se těšit na další úspěchy v příštím roce.