V pátek 3. 6. proběhl 11. ročník akce Den bezpečnostních a záchranných složek IZS v Dobrušce. Žáci 6.A, 8.A a 8.B se mohli blíže seznámit se složkami informačního záchranného systému. Viděli jsme ukázku z činnosti zásahové jednotky Policie ČR – zásah proti nebezpečnému pachateli, ukázku exhibičního vystoupení se zbraněmi, hasiči z HZS Královéhradeckého kraje předvedli správné hašení požáru oleje. Velmi zajímavá byla ukázka činnosti jednotlivých složek IZS při zajišťování místa dopravní nehody, kdy jsme viděli v akci souhru bezpečnostních složek – postup hasičů při vyprošťování člověka v autě a jeho následné ošetření záchrannou službou v součinnosti s vyšetřováním nehody dopravní policie.

Akce byla uspořádána po čtyřleté pauze, a tak jsme byli rádi, že jsme se mohli zúčastnit a něco nového se dozvědět.

Fotografie z akce naleznete v sekci Foto 2021/2022.