V pátek 30. září jsme vyrazili spolu s ostatními zájemci z 8. a 9. ročníků do Krkonoš na přírodovědně-zeměpisnou exkurzi. Krátce po sedmé hodině jsme natěšení a s batohy vrchovatě naplněnými termoskami a teplým oblečením vyjeli autobusem z Opočna. Ve Špindlerově Mlýně jsme nastoupili do lanovky, která nás vyvezla až na vrchol Medvědín. Z Medvědína jsme vyrazili k Vrbatově boudě a nevynechali jsme ani Mohylu Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší. Dále jsme se cestou pokochali Pančavskými vodopády a dorazili až k pramenu řeky Labe. Odtud jsme se vrátili k Labské boudě, kde jsme měli menší pauzu. Teď už nám jen zbýval sestup Labským dolem zpátky do Špindlerova Mlýna. Počasí se nám velmi vydařilo a všichni jsme si výlet užili.

Emílie Frödová a Natálie Tobiášková (žákyně 9. třídy)

Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII na webu ZŠ Opočno.