Ve čtvrtek 6.10. se konalo krajské kolo v přespolním běhu v Jičíně. Naši školu reprezentovali chlapci v kategorii III. (6. a 7. ročníky). Naši chlapci měli velice dobrý pětičlenný tým, který se skládal z žáků 7. ročníků (Otto Daněk, Matěj Trubač, Miroslav Zelený, Šimon Bláha, Matyáš Buchar). Tito žáci si vybojovali postup na krajské kolo vítězstvím v kole okresním. Bohužel pár dní před závodem postihla tým marodka. Z celkových pěti byli schopni na závod odjet pouze dva žáci (Otto Daněk, Matěj Trubač). Nicméně jako náhradníci byli připraveni další dva také velice dobří běžci (David Novák, Stanislav Monček).

Krajského závodu se účastnilo celkem pět okresů. Chlapci byli až do samého startu závodu odhodláni zabojovat i v pozměněné sestavě. Bohužel štěstí nestálo na naší straně, Stanislav Monček si v prvním kole trati špatně šlápl a podvrtl si hlezenní kloub. Nebyl schopný v závodu dále pokračovat. Když to uviděl probíhající David Novák, nepřemýšlel ani vteřinu a pomohl poraněnému kamarádovi dostat se zpět na start, za což mu patří veliká pochvala. Vzhledem k tomu, že k úspěšnému dokončení závodu bylo potřeba aby doběhli minimálně čtyři žáci do cíle, byl náš tým ze závodu diskvalifikován a obsadil 5. místo. I přesto chlapce chválíme za předvedené výkony, díky kterým se dostali na krajské kolo, za předvedené výkony na krajském kole a za ochotu jet reprezentovat školu jako náhradníci a také za vzájemnou pomoc, týmovost a sportovního ducha.