Okresní kolo jednotlivců v atletice

V úterý 4.10. se konal okresní přebor jednotlivců v atletice. Závody se konaly na krásném atletickém stadionu v Kostelci nad Orlicí. I přes brzké ranní vstávání panovala ve vlaku dobrá nálada. Žáci byli natěšeni na to, až předvedou své nejlepší atletické výkony, což se mnohým také podařilo.

Závodu se zúčastnilo celkem 12 škol. Žáci mezi sebou tentokrát nesoutěžili v týmech za školu, nýbrž každý sám za sebe. Z našich 23 účastníků žáci vybojovali 8 medailí v různých disciplínách, ať už se jednalo o disciplíny běžecké nebo technické.

Naši medailisté:

Koďousková Noemi – skok vysoký – zlato, běh na 150m – stříbro

David Novák – skok daleký – stříbro

Dominik Majer – běh na 800m – brozn

Nela Svatoňová – skok vysoký – stříbro

Ema Petříčková – vrh koulí – bronz

Nikolas Koďousek – běh na 60m – stříbro

běh na 1500m – stříbro

Někteří žáci se museli i přes účast ve finálových kolech spokojit s umístěním bez medaile, i když v některých případech to bylo opravdu těsné. Například Matouš Páv obsadil hned dvě čtvrtá místa (v běhu na 300m a ve vrhu koulí). Otto Daněk obsadil také čtvrté místo (v běhu na 800m) . Adéla Kupková obsadila 5. místo v běhu na 60m. Nela Svatoňová obsadila 5. místo v běhu na 800m. David Krejčí vybojoval finále dokonce ve třech disciplínách: v běhu na 60m, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem a nakonec obsadil krásná 5. místa.

Žáci předvedli skvělé výkony.

Všechny účastníky chválíme za vzornou reprezentaci naší školy a děkujeme jim za skvělé sportovní výkony.

Více fotografií z atletiky naleznete v sekci Fotogalerie 2022/23 – Sportovní akce.