Po dvouleté covidové přestávce zavítalo 4.10. do Opočna se svým divadelním představením Divadélko pro školy z Hradce Králové. Pro žáky prvního stupně byla určena živelná loutkoherecká pohádka Písnička pro draka aneb Jak se vaří pohádka – malý muzikál, hudba a zpívání s diváky. Děti i učitelé byli nadšeni. Žáci druhého stupně zhlédli v podání zkušené herecké dvojice představení Divadlo nekouše aneb Živelný průvodce divadelními žánry. Připomněli si divadelní historii, teorii a terminologii, oživili si tak zábavnou formou učivo literární výchovy. Někteří byli přímo zapojeni do předváděných ukázek ze slavných her. Pro Divadélko pro školy je typická originální práce s publikem, improvizace a kontakt, zapojení diváků do představení. Žákyně 9. třídy Anna Čepelová hodnotí: „Představení bylo naučné, herci vtipně ztvárnili několik divadelních žánrů. Líbilo se mi, že pracovali s publikem a byli připraveni improvizovat. Některé ukázky byly sice trochu zdlouhavé, ale zajímavé a zábavné. Opravdu jsem si představení užila.“