Ve středu 13.10. 2022 se konalo McDonald´s Cup okrskové kolo ve fotbale v sousední Dobrušce. Naši školu reprezentovali žáci a jedna žákyně 6. – 9. ročníků. Už před samotným odjezdem byli žáci patřičně namotivováni a odhodláni zvítězit. Během cesty panovala veselá, ale zároveň soustředěná atmosféra.

Turnaje se zúčastnily 4 základní školy. V prvním zápase naši žáci nastoupili proti ZŠ Pulická. Hned od samotného začátku bylo jasné, že utkání nabídne pořádné drama. První poločas naši dokonce prohráli 0:1 a museli se tedy snažit zápas otočit. To se naštěstí, díky bojovnému a týmovému výkonu, podařilo a zvítězili 3:1. Po krátké pauze naši žáci nastoupili k druhému zápasu, kde je vyzvala ZŠ České Meziříčí. Po opatrném začátku se naši žáci ve druhém poločase uklidnili a bylo z toho druhé vítězství v poměru 3:0. Následovala hodinu a půl dlouhá pauza, kdy stihli žáci načerpat energii do posledního utkání i zhodnotit zápasovou taktiku na soupeře. Tím byla kvalitně připravená škola Gymnázium Dobruška. Jelikož tyto dva týmy nastupovaly do utkání bez ztráty bodu, jednalo se o malé finále. Možná i proto bylo utkání od samotného začátku nervózní a fotbalové krásy příliš nenabídlo. Ve druhém poločase se ale naši hráči dostali rychle do vedení a poté se strhla kanonáda. Díky dominantnímu výkonu našich žáků ve druhém poločase se časomíra zastavila na konečném skóre 5:0. S 9 body a skóre 11:1 obsadili první místo a probojovali se tak do okresního kola.

Chválíme celý tým za ukázkovou reprezentaci školy nejen na hřišti, ale i mimo něj!

Děkujeme a gratulujeme!