Měsíc leden byl v družině ve znamení deskových a karetních her. Ve všech odděleních nastaly líté souboje. Vyhrát mohl tentokrát každý účastník. Paní vychovatelky nalinkovaly výsledkové tabulky a s radostí zapisovaly každý úspěch. Mladší děti hrály hru zvanou Dobble. Je to rychlá postřehová hra, ve které se hráči předhánějí v hledání stejného symbolu mezi kartami. Starší děti si mohly vybrat ze tří společenských her, a to Dobble, Člověče nezlob se a Pexeso. Hra Člověče nezlob se má kořeny v dávné Indii a u nás byla oblíbena již v 19. století. Víte, že Pexeso je český akronym, vzniklý ze sousloví pekelně se soustřeď? Aby děti dostaly co nejvíce bodů, musely oslovit co nejvíce spoluhráčů. Ono je někdy velmi těžké oslovit někoho, s kým si moc nerozumím. Takových případů není naštěstí mnoho. Na vítěze čekaly zasloužené odměny. A co vy, kdy jste si naposledy zahráli nějakou deskovou či karetní hru?