Dne 13. 3. přijeli záchranáři z Náchoda, aby nám ukázali něco ze své profese, zejména to, co a jak máme dělat v život ohrožujících situacích. Jako první nám předvedli, jak máme volat záchrannou službu. Poté jsme řešili zlomeniny a další úrazy. Nakonec nás namaskovali a zkusili jsme si ošetřit různá zranění. Byla to super příležitost a jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Natálie, 8. A

Kurz první pomoci se mi velmi líbil a hodně mě bavil. Dozvěděla jsem se mnoho nových a zajímavých informací. Také jsme si vyzkoušeli ošetřit různá zranění např. střepy v ruce, otevřenou zlomeninu nebo řeznou ránu. Velmi poučné také bylo to, jak dobře nás naučili masáž srdce, kterou jsme si všichni vyzkoušeli, nebo jak pomoci člověku, který zkolaboval. Také nám ukazovali aplikaci Záchranka a jak správně přivolat pomoc.

Lucie, 8. B

V pondělí nás na první dvě hodiny navštívili dva záchranáři. Během kurzu nám předali spoustu důležitých informací. Ukazovali nám aplikaci na telefonu, která nám vytočí záchranku v nouzových situacích. Také nám říkali, jak by měl probíhat hovor s operátorem. Zkusili jsme si umělé dýchání a resuscitaci a ošetřovali jsme falešná zranění spolužáků. Akce se nám všem moc líbila, byla velmi užitečná a uvítali bychom podobné akce i příště.

Sofie, 8. A

Další fotografie z kurzu najdete na webových stránkách školy ve fotogalerii.

Autor fotografií – Mgr. Lenka Radochová