Žákyně IX.B Natálie Tobiášková nás reprezentovala po vítězství v okresním kole soutěže také v krajském kole v Hradci Králové. Na soutěž se poctivě a zodpovědně připravovala, prostudovala doporučenou literaturu i dokumenty k poválečným dějinám. Zvítězila i v krajském kole.

Jaké jsou její zkušenosti a pocity ze soutěže?

„Mám velkou radost, stále tomu nemohu uvěřit. Do celostátního kola musím nastudovat spoustu dalších materiálů. Moc se těším, bude to určitě zajímavá zkušenost.“

Natálka má situaci o to složitější, že se zároveň připravuje na přijímací zkoušky na gymnázium. Nic ale nepodceňuje a odvádí výbornou práci. Děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a přejeme další skvělé úspěchy, teď zejména u přijímacích zkoušek. Po nich je třeba v práci dále pokračovat, protože postupuje do ústředního kola. Podmínkou účasti je vypracování písemné práce na téma Politická, společenská nebo hospodářská událost, která zasáhla do života mé obce/regionu v období 1945 – 1992. Věřím, že reprezentace v ústředním kole se Natálka úspěšně zhostí.