V úterý 18.4. se žáci osmých ročníků zúčastnili exkurze do Škody Auto, a.s. v Kvasinách.

V první části exkurze na žáky čekala zajímavá přednáška o historii závodu, historii jednotlivých modelů aut a také informace o současném provozu celého závodu, v níž se žáci dozvěděli mimo jiné počet denně vyrobených aut, celkový počet robotů apod.

Následovala prohlídka závodu, která začala ve svařovně. Žáci viděli přesnou práci robotů, kterých je v areálu v současnosti kolem 900 a precizně spojují jednotlivé díly karoserie. Na montáži se podívali, jak již nalakovaná, holá karoserie projde kompletací s podvozkem a během několika minut dostane všechny další potřebné díly, jak standardní výbavy, tak ty na přání zákazníka.

Žáci přijeli spokojeni, plni zážitků a zajímavých informací.

Mgr. Daniel Michl