Ve dnech 20. a 21. dubna 2023 se žáci 6. a 7. tříd zúčastnili přeboru základních škol v hokejbale. Prvního dne, který se konal ve Voděradech na tamějším krásném plastovém hřišti, se zúčastnili pouze zástupci dvou škol – naší základní školy a ZŠ Voděrady. To však neubralo na atmosféře a na odhodlání žáků zvítězit. Vítězný pohár nakonec vybojovala ZŠ Voděrady A. Naši žáci obsadili krásné druhé místo, přičemž nejlepšími střelci byli Matěj Trubač a Stanislav Monček s 5 brankami.

Turnaj pokračoval druhý den u nás v Opočně, kde kategorie 8. a 9. ročníků bojovali na zimním stadionu. Zde se již zúčastnili i žáci Základní škola Masarykova Rychnov nad Kněžnou, kteří také turnaj ovládli a odvezli si z Opočna vítězství. Naši žáci se umístili opět na druhém místě. Ke krásnému umístění jim jistě pomohla jak domácí půda, tak hlasitá podpora fandících spolužaček a spolužáků. Žáci si z turnaje odnesli nejen nové zkušenosti, ale také krásné poháry, medaile a jiné drobné ceny.

Všem žákům patří veliká pochvala za předvedené výkony a reprezentaci školy.

Mgr. Daniel Michl