Ve středu 26.4. se konalo krajské kolo ve fotbale v Trutnově. Naši školu reprezentovali žáci 9. a 7. ročníků. Po vítězství v okresním kole byli žáci velice dobře naladěni a cestu ve vlaku doprovázela pozitivní nálada.

Krajského kola se zúčastnilo 5 škol (z každého okresu jedna vítězná škola). Na postup o kvalifikaci na republikové finále mohlo pomýšlet pouze jedno družstvo. Turnaj se hrál formou každý proti každému, proto na chlapce čekaly 4 zápasy. Již tradičně byla obrovským favoritem Základní škola Sever z Hradce Králové, nicméně ZŠ Česká Skalice, ZŠ Jičín i ZŠ Trutnov disponovaly velice dobrými fotbalisty.

Naši žáci se v prvním zápase utkali se ZŠ Jičín, kde odehráli poměrně vyrovnaný zápas, který rozhodla až v poslední minutě penalta, po které naši žáci zvítězili 1:0. V druhém zápase se žáci postavili proti ZŠ Sever. Do zápasu přistupovali s respektem a vědomím, že musí předvést perfektní výkon. Po bojovném výkonu, ve kterém jsme využili obě šance, perfektním výkonu brankáře a především díky obrovské dávce štěstí zvítězili kluci 2:1. Ve třetím zápase na chlapce čekala ZŠ Česká Skalice, která měla turnaj rozehraný velice slušně. V prvních 5 minutách si vytvořila dvě obrovské šance. Naštěstí náš tým podržela branková konstrukce. Zápas skončil chvíli před závěrečným hvizdem vítězstvím 1:0. V posledním zápase se žáci postavili proti ZŠ Trutnov. Ten skončil nerozhodně 1:1.

K našemu velikému překvapení a především obrovské radosti kluci celý turnaj vyhráli a stali se vítězi krajského kola. Zahrají si kvalifikaci o republikové finále, které se bude konat 19.5. 2023.

Všem žákům patří veliká gratulace a pochvala za předvedené výkony a týmovou práci, která byla nedílnou součástí úspěchu.

Mgr. Daniel Michl