V pátek 19. 5. se konala kvalifikace o republikové finále v minifotbale. Za naši školu bojovalo 11 chlapců z 9. a 7. ročníků. Po senzačním vítězství v krajském kole byl celý manšaft velice dobře naladěn už několik dní před kvalifikací.

Kvalifikace se účastnili zástupci tří krajů. Za Středočeský kraj Zš Nehvizdy, za Liberecký kraj ZŠ Jablonec nad Nisou a za Královehradecký kraj Zš Opočno. Pouze vítěz mohl pomýšlet na postup na finálový turnaj.

Naši chlapci se v prvním zápase utkali se Zš Nehvizdy. Zápas byl z počátku velice vyrovnaný, ovšem kluci si v jeho průběhu začali vytvářet spoustu dobrých příležitostí a nakonec je proměnili v branky. Soupeřovi se nedařilo prosadit se přes pevnou obranu a zápas nakonec skončil 4:0 pro nás. V druhém zápase na chlapce čekala ZŠ Jablonec nad Nisou. Kluci si byli moc dobře vědomi soupeřových kvalit a k zápasu přistoupili velmi zodpovědně. První poločas, kdy jsme měli i jednu gólovou šanci, skončil 0:0. Vstup do druhé půle se ale nevydařil. Obdrželi jsme 2 rychlé góly a bylo potřeba hru trošku otevřít a snažit se minimálně srovnat. Po velké snaze, bojovnosti a pohledných akcích zápas skončil 5:0 pro ZŠ Jablonec nad Nisou.

Chlapci nakonec skončili na druhém místě, postoupit na finálový turnaj se nepodařilo.

Všem žákům patři veliká pochvala a gratulace za senzační úspěch., protože celou cestu z okresního kola tým provázela nesmírná bojovnost, týmovost, snaha, neskutečné individuální výkony.

Mgr. Daniel Mich