Je pátek 12. května a autobus s našimi žáky vyráží brzy ráno do Vídně. Moc se všichni těšíme, v době covidových opatření a karantén jsme nikam cestovat nemohli. Starosti nám dělá jen nepříznivá předpověď počasí.

První zastávkou jsou zahrady zámku Schönbrunn, pak přejíždíme do centra k Přírodovědnému a Uměleckohistorickému muzeu. Prohlédneme si komplex paláců Hofburg, známou katedrálu Stephansdom a nevynecháme ani slavnou galerii Albertinu či věhlasnou Operu. Odpoledne se ještě zastavíme u souboru pestrobarevných domů Hundertwasserhaus, kde nakoupíme drobné suvenýry, a naši návštěvu ukončíme v Prateru s obřím kolem Riesenrad a mnoha dalšími atrakcemi.

P. S. Předpověď počasí se bohužel vyplnila, ve Vídni celý den nejdříve vydatně a později mírněji pršelo. My jsme si výlet přesto velmi užili a už se nemůžeme dočkat, až se opět rozjedeme do světa!

Mgr. Magdalena Brandová