Ve středu 24. května se žáci výtvarného semináře a jejich spolužáci vydali do Hradce Králové navštívit Galerii moderního umění. Zúčastnili se programu Vítejte v minulém století. Ve vestibulu se nás ujala galerijní edukátorka, která žáky nejprve seznámila s historií budovy. Naše kroky vedly do druhého patra, kde jsme se seznámili s díly dvaceti vybraných českých umělců, kteří reprezentují umělecké směry 20. století. Viděli jsme obrazy Bohumila Kubišty, Josefa Váchala, Toyen sochy a kresby Ladislava Zívra. Všechny zaujal obraz Zdeňka Berana Konečná představa, u něhož se rozpoutaly vášnivé diskuze. Poutavý výklad jsme zakončili u díla Věry Janouškové, na kterou jsme pak navázali v galerijním ateliéru, kde žáci vytvářeli koláž na téma „V mé hlavě“. Vzniklá díla zdobí naše třídy a už se těšíme na další návštěvu galerie.

Mgr. Michaela Knothe