Letos v září k nám do šesté třídy přišli také žáci ze škol v Přepychách, Pohoří a Libranticích, a tak jsme se rozhodli uspořádat pro všechny žáky 6. ročníků dvoudenní adaptační kurz. Strávili jsme čtvrtek 5. 10. a pátek 6. 10. v Deštném v Orlických horách na chatě Anička, kde o nás moc hezky pečovali. Snažili jsme se zaujmout děti hravými aktivitami, které je vedly ke spolupráci ve skupinách, ke společným zážitkům a někdy také k poznání vlastních dovedností a limitů. Využili jsme krásné horské prostředí k turistice i sportování venku. My dospělí věříme, že se dětem tento krátký společný pobyt mimo prostředí školy líbil.  

Děti byly nadšené, svědčí o tom jejich hodnocení kurzu: Líbil se mi pobyt na chatě a vzájemné návštěvy na pokojích v osobním volnu, vycházka ke kostelu sv. Matouše spojená se zajímavými aktivitami (hlavně ta s toaletním papírem), hra s kolíčky a plnění různých úkolů, kufr spojený s pantomimou, Kačenčina pohádková cesta, soutěžili jednotlivci i týmy… moc mi chutnalo, chata byla prima.

Fotografie z kurzu si můžete prohlédnout ve fotogalerii

Mgr. Magdalena Brandová a Mgr. Lenka Radochová, třídní učitelky 6. ročníků