Zájemci o historii a moderní umění se vypravili 13. října do Prahy. Jejich cílem byla prohlídka Národního divadla a návštěva galerie moderního umění Lumia. Je to jedinečná interaktivní expozice audiovizuálního umění, kde si žáci doslova hráli se světlem. Viděli díla vytvořená nejmodernějšími technikami. Podobu samotného díla mohli ovlivnit pouhou svou přítomností.

A Národní divadlo? Při komentované prohlídce viděli základní kameny v podzemí, přízemí s hledištěm, prostory dvou foyer s uměleckými díly a rovněž nejvyšší místo kam se návštěvník může dostat – terasu nad Národní třídou s výhledem na Petřín a Pražský hrad. Kromě těchto míst se prošli s průvodcem centrem města. Navštívili Staroměstské náměstí, židovskou čtvrť, Křižovnické a Václavské náměstí. Úspěch exkurze byl umocněn příjemným slunečným počasím, domů jsme se vrátili s novými poznatky o našem hlavním městě.

Mgr. Stanislava Tláskalová

Více snímků ve FOTOGALERII