Dne 24.5. 2024 navštívili v KND naši žáci představení Divadélka pro školy. 1.- 4. třídy Africkou pohádku, 5.- 9. třídy Legendu V+W aneb Příběh Osvobozeného divadla.

Africká pohádka aneb Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba seznámily malé diváky s legendárním českým cestovatelem. Žáky zaujalo kombinované loutkoherecké představení o životě afrických zvířat, netradiční loutky, komunikace s herci, živě reagovali.

Vyšší ročníky zhlédly ukázky z nejslavnějších divadelních her Jiřího Voskovce a Jana Wericha, seznámily se s nejzásadnějšími okamžiky jejich života. Odborný výklad doplňovaly chronologicky řazené úryvky dialogů a písní, dokumentující rozsah a význam tvorby Osvobozeného divadla a jeho vliv na vývoj českého divadla 20. století. Představení Divadélka pro školy přináší zábavu i poučení, jedná se o komorní divadlo s důrazem na kontakt s diváky, které vtipně vtáhne do děje, zábavnou formou zaujme mladé diváky. Vhodně doplňuje učivo literární výchovy.

Mgr. Jiřina Kubasová