V týdnu 13.5. – 17.5. 2024 se konaly okresní závody v atletickém čtyřboji. Pro kategorii 8. a 9. ročníků se konaly 15.5. v Kostelci nad Orlicí a pro kategorii 6. a 7. ročníků 17.5. v Rychnově nad Kněžnou. Naši školu reprezentovali žáci a žákyně napříč celým druhým stupněm.

O závody v atletickém čtyřboji bývá tradičně velký zájem. Bylo tomu tak i letos, kdy se zúčastnilo 12 škol.

Starší žáky a žákyně doprovázelo celým dnem velmi horké počasí. Přesto předvedli velice slušné individuální výkony. Chlapci získali mnoho cenných zkušeností a nakonec o několik bodů skončili na pěkném 6. místě. Dívky, které ještě před poslední vytrvalostní disciplínou opanovávaly 4. místo, nakonec skončily na krásném 2. místě, které jim zajistilo postup na krajské kolo.

Dívky na krajském kole opět předvedly velice kvalitní atletické výkony. Jenom o několik bodů jim unikla bronzová medaile a nakonec skončily na 4. místě.

Mladší žáky a žákyně naopak doprovázelo celým dnem sychravé a deštivé počasí. I přes nepříznivé podmínky měly závody dobrou úroveň a naši žáci se snažili. V konkurenci dvanácti škol skončily dívky na pěkném 7. místě a chlapci na 6. místě.

Všem žákům patří veliká pochvala za předvedené výkony a reprezentaci školy.