V pátek 21. 6. 2024 žáci třídy 7. B navštívili vzdělávací akci v Hradci Králové Hrajme si i hlavou s podtitulem N(V)esmírná přitažlivost!, kterou pořádala Katedra fyziky Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Hradec Králové.

Tato akce je určena pro všechny, kteří si rádi hrají, přemýšlejí a bádají nad záhadami světa kolem nás. Celé dopoledne naši žáci strávili v kampusu univerzity, kde pro ně byly připraveny experimenty, soutěže a mnoho přírodovědných disciplín. Všechny pokusy byly žákům k dispozici k vyzkoušení, pro zájemce byly připraveny i návody pro domácí bádání.

Žáci si akci užili a aktivně se zapojovali do vybraných aktivit. A hlavně se přesvědčili, že i „nepopulární“ vědy, jako je matematika, fyzika a chemie, stojí za naši pozornost.

Mgr. Blanka Rašková