Realizace: 1. 1. 2023 – 31. 7. 2024

Cílové skupiny: 130 žáků ZŠ

Partneři: spolek Sdružení rodičů a přátel školy ZŠ Opočno

Vedoucí projektu: Mgr. Marta Hájková

Dotace určena na realizaci seminářů pořádaných o. s. OD5K10 pro žáky II. St., na navazující aktivity v rámci výuky, spotřební materiál na aktivity.

Cíle projektu:

• osvojení základních kompetencí v oblasti prevence a zdravého životního stylu
  • podpora základních principů preventivní strategie ZŠ Opočno
  • podpora schopnosti rozpoznat varovné signály vedoucí k rizikovým jevům
  • podpora odolnosti žáka vůči rizikovým jevům
  • podpora zdravého sociálního klimatu na ZŠ

Vyhodnocení projektu :

V rámci projektu byly uskutečněny všechny plánované aktivity – po 2 besedách v průběhu školního roku v každém ročníku II. stupně, které pořádalo občanské sdružení OD5K10 z.s., na tyto besedy navazující aktivity v rámci vhodných předmětů.

Témata besed: 6. třída Prevence šikany, Dospívání

7. třída Alkohol, kouření, Život v kybersvětě

8. třída Drogy a další návykové látky, Partnerské vztahy a sexualita

9. třída Za hranou, Hlavu vzhůru

Skutečné výdaje projektu činily 14 500 Kč, z nichž úhrada besed činila 12 000,-Kč, 2 500,- Kč na spotřební materiál na navazující aktivity v rámci předmětů.