Home Aktuality POZNÁVÁME SOUSEDNÍ ZEMĚ

POZNÁVÁME SOUSEDNÍ ZEMĚ

V pátek 31.5. jeli zájemci 6. - 9. ročníku na poznávací zájezd do Polska. Navštívili jsme Krakov - dávné sídlo polských králů. Zde jsme si prohlédli starobylé centrum a hrad Wawel s katedrálou sv. Stanislava, které jsou už od roku 1978 zapsané v seznamu Unesco. Obdivovali jsme také stavbu tržnice Sukenice uprostřed hlavního Rynku a zbytky původního opevnění. Zajímavá byla i Jagellonská univerzita založená krátce po Karlově v roce 1364. Odpoledne nás čekal solný důl pod městem Wielizska. Podzemní prostory nás ohromily nejen svojí rozlehlostí, ale také vnitřní výzdobou, kterou ze soli vytvářeli místní horníci po dobu sedmi století dobývání kamenné soli. Navrátili jsme se v pozdních nočních hodinách plni nových dojmů.

Fotogalerie ZDE

Aktualizováno (Pátek, 14 Červen 2019 08:21)