Home O družině OSTROV POKLADŮ

OSTROV POKLADŮ

Předprázdninová akce školní družiny a klubu. Ve středu 12. 6. uspořádaly paní učitelky z družiny společnou akci pro děti a jejich rodiče. Vyplulo se v 15 hodin od školy směrem k ostrovu pokladů, kde byly pro děti a jejich rodiče připraveny různé úkoly.  Děti se svými rodiči byli rozděleni do pěti družstev, dle oddělení. Každý získal podrobnou mapu ostrova. Teď  mohli  ostrov prozkoumat celý , nalézt  záhadné úkoly a neztratit směr. Jedním z úkolů bylo povyprávět pohádku, dle obrázků  domorodcům, kteří neumí jejich řeč. Bylo nezbytné zapojit rodiče, kteří pantomimou vše předvedli a získali pro svůj tým pirátský peníz. Dalšími úkoly, pro získání pirátské mince, bylo nalézt a vyluštit zašifrovaný vzkaz v lahvi, sestavit pět věcí nezbytných pro přežití z písmen, které přivál severní vítr a sestavit mapu okolních ostrovů. Na ostrov , ale přišel nečekaný příliv a všichni se museli rychle dostat do bezpečí. Rodiče nabrali děti na záda a do náručí a i přes nepřekonatelný žár ostrovního slunce, všechny dopravili do bezpečí. Po získání pěti mincí bylo na řadě pátrání po strašlivém pirátovi Pepovi, který byl cítit pečeným masem a získat od něho klíč k pokladu. I tento nelehký úkol se všem družstvům podařilo splnit a nezbývalo než hledat poklad ukryt  v tajných skulinách místního zámeckého nádvoří. Poklad byl nalezen a radost dětí z krásných nových hraček a her pro jejich zábavu ve volném čase ve družince byla veliká. Poté nastala zábava v podobě malování na obličej, jízda na koloběžkách a zkoušení nových míčů, švihadel a ostatních dárků z pokladu. Nesmělo chybět ani občerstvení v podobě ovoce a opečených buřtů. Všem se akce líbila a věříme , že za rok se sejdeme opět v hojném počtu.             Děkujeme panu Matouškovi, panu Vejrovi a manželům Vostoupalovým za sponzorování celé akce.

Aktualizováno (Úterý, 25 Červen 2019 18:14)