Home Úspěchy žáků Soutěže v přespolním běhu

Soutěže v přespolním běhu

Jako každý rok Asociace školních sportovních klubů vypisuje soutěž v přespolním běhu pro děti z 1. i 2. stupně základních škol. Před okresním kolem bylo ve škole uspořádáno školní sportovní kolo v přespolním běhu.

V kategorii 4. a 5. tříd se umístili - chlapci: 1.místo Otta Daněk, 2. místo Ondřej Štencl, 3. místo Trubač Matěj. Mezi dívkami vítězila Noemi Koďousková, 2. místo obsadila Tereza Březovská a 3. místo Natálie Vejrová. Do okresního kola, které se konalo v Solnici 20. 9. postupovalo z každé kategorie 6 dětí a vytvořily tak družstva. Družstvo naší školy utvořené z chlapců se umístilo na 6. místě z deseti družstev ostatních škol, dívky skončily na 7. místě. Vynikající výkon předvedl Otta Daněk, který se umístil na 5. místě z celkové počtu závodníků 64.

Va ktegorii 6. a 7. tříd se také konalo nejprve školní kolo, to vyhrál Dominik Majer z 6. A, druhý byl Matoulek Marcel z 7. A a na třetím místě se umístil Martin Holeček z 6. A. K těmto chlacům se přidali ještě další 3 žáci a jako družstvo vybojovali v Solnici na okresním kole celkově 6. místo. Skvělý výkon předvedl Dominik Majer, který doběhl jako 2. ze 48 závodníků z jiných škol.

Školního kola se také účastnily dívky z 6. a 7. míst, které vyhrála Adéla Kinzelová. Kategorie 8. a 9. tříd se školního kola v přespolním běhu účastnil jen Petr Jílek  - tyto kategorie na okresní kolo nejely pro nedostatečný zájem dětí.

I když žádné družstvo naší školy neobsadilo medailovou pozici, děti si zaslouží pochvalu za reprezentaci školy, velmi se snažily a některým se povedly velmi dobré výkony, z kterých měli velkou radost.

Sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme další sportovní úspěchy!

 

Fotogalerie ze závodů ZDE.

Aktualizováno (Středa, 09 Říjen 2019 12:05)