Žáci naší školy se každým rokem zapojují do Dějepisné olympiády, aby změřili své síly se žáky z ostatních škol. Letošní ročník soutěže je věnovaný nejnovějším dějinám po 2. světové válce. V okresním kole nás velmi úspěšně reprezentovaly 2 žákyně devátých tříd. Vedly si opravdu skvěle. Natálie Tobiášková z IX. B soutěž vyhrála, když získala 73 bodů z celkového počtu 80. V závěsu nechala všechny žáky z víceletých gymnázií. Také Anička Čepelová z IX. A byla úspěšná, skončila na 9. místě z celkového počtu 17 soutěžících. Oběma děvčatům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Vítěz okresního kola postupuje do krajského kola v Hradci Králové, které proběhne koncem března. Natálku čeká další studijní materiál k období po 2. světové válce. Zároveň se připravuje na přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Přejeme jí hodně úspěchů.