V úterý 16. 5. 2023 se žákyně 6.-9. ročníků zúčastnily atletických závodů konaných v Týništi nad Orlicí. Závodů se zúčastnilo celkem 5 škol, některé školy reprezentovali také chlapci. Žáci byli rozděleni podle věku do dvou kategorií –mladší a starší. Každý si mohl zvolit dvě disciplíny, ve kterých vyniká. Ačkoli se každý sám za sebe snažil podat ten nejlepší výkon, žáci jednotlivých škol soutěžili jako jeden tým a jejich získané body se sčítaly.

Naše žákyně 8. – 9. tříd, které soutěžily v kategorii starších žákyň, se umístily na krásném 4. místě. Z jejich individuálních výkonů určitě stojí za zmínku:

Petříčková Ema – vrh koulí – 1. místo – 9,09 m

Svatoňová Nela – skok vysoký – 2. místo – 1,38 m

Žákyně 6. – 7. tříd, které nás reprezentovaly v kategorii mladších žákyň, podaly úžasné výkony a zcela zaslouženě obsadily 1. místo. Dívky vynikaly v mnoha disciplínách:

Kupková Adéla – běh na 60 m – 1. místo v 1. běhu – 8,6 s, skok daleký – 1. místo – 4,47 m

Koďousková Noemi – běh na 60 m – 1. místo ve 2. běhu – 8,7 s, skok vysoký – 2. místo – 1,26 m

Jánošová Vendula – hod kriketovým míčkem – 4. místo – 34,9 m

Koďousková, Vejrová, Tomášová, Kupková – štafeta 4×60 m – 1. místo – 34,4 s

Vejrová Natálie – běh na 600m – 1. místo – 2m 4s

Štěpánová Tereza – běh na 600m – 3. místo – 2m 11s

Všem zúčastněným gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za reprezentaci naší školy. Mladším žákyním, které se probojovaly do krajského kola, přejeme hodně štěstí a sil do dalších bojů.

Mgr. Daniel Michl