Pondělí 16. října nám začalo zvesela, a to procházkou do nedaleké městské knihovny. V dětském oddělení nás přivítala paní knihovnice a v rámci akce Rok s knihovnou pro nás připravila zajímavý vzdělávací program. Vyprávěla nám, co obnáší práce v knihovně, rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, její výhody, naučila nás označení knížek a rozlišování žánrů, stihli jsme si vyluštit na pracovním listě bludiště a tajenku. Děti si mohly na místě zapůjčit knížku, prohlédnout nabídku knih a časopisů, která čítá až 6 000 titulů. Paní knihovnice trpělivě odpovídala na všechny zvídavé otázky žáčků. Děti mají první rok půjčovné zdarma, tzv. na zkoušku, zda se jim čtení a systém vypůjčování knížek bude líbit. Dětské oddělení má otevřeno každé pondělí a středu od 12 do 17 hodin. V knihovně mají i hry, také s možností zapůjčení, počítače s přístupem k internetu a zázemí pro klidné čtení i studium. V knihovně se nám moc líbilo, atmosféra byla příjemná a děti se už teď těší na další její návštěvu.

Bc. Marta Bergmanová
třídní učitelka 2.A