S radostí můžeme oznámit, že zaměstnanci i žáci naší školy mohou od 1.10. 2024 využívat výhody licence Microsoft 365 ve variantě A3. Tato licence přináší mnoho užitečných nástrojů a funkcí, které podpoří vzdělávání žáků a usnadní každodenní školní práci.

Co licence Microsoft 365 A3 nabízí?

1. Office aplikace: Žáci (a jejich rodiny) získají přístup k aplikacím jako Word, Excel, PowerPoint a OneNote, které mohou používat jak online, tak i v klasické podobě to i na svých soukromých zařízeních.
  2. OneDrive: Každý žák má k dispozici 1 TB úložného prostoru pro ukládání a sdílení dokumentů.
  3. Teams: Platforma pro komunikaci a spolupráci, která umožňuje snadné pořádání online hodin, sdílení materiálů a komunikaci mezi žáky a učiteli.
  4. Další nástroje: K dispozici jsou také aplikace jako Outlook pro e-mailovou komunikaci, SharePoint, Kalendář pro týmovou spolupráci a mnoho dalších.

Jak začít?

1. Přihlášení: Žáci se mohou přihlásit pomocí svého školního e-mailu a hesla na stránce posta.zsopocno.cz.
  2. Stažení aplikací: Po přihlášení mohou stáhnout a nainstalovat aplikace na své osobní počítače, tablety nebo chytré telefony.
  3. Používání online: Aplikace mohou používat také přímo v prohlížeči bez nutnosti instalace.

Zde přikládáme podrobný návod na instalaci.

Věříme, že tato nová možnost přispěje k efektivnějšímu a modernějšímu vzdělávání našich žáků. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete pomoc s nastavením, neváhejte kontaktovat svého třídního učitele