V úterý 7. června jsme zažili nevšední výlet – Pohádková cesta parkem, byl trochu pohádkový a zárověň vzdělávací.

Po přečtení pohádky „Hrajeme si s lesními skřítky“ od Boženky Tymichové jsme se vydali podle vytvořeného plánku do parku. Na připravených stanovištích jsme si zopakovali například adresu školy, pojmy blízký, daleký, světové strany… a také hledali postavičky z pohádky, zlého čaroděje, jeho pomocnici – babu Ušandu, zlatovlasou vílu a hodné skřítky. Velkým zážitkem bylo projití bludiště se zavázanýma očima. Nyní již víme, jak to mají slepci těžké orientovat se v prostoru. Za splněné úkoly jsme dostali kartičky s obrázky pohádkových postaviček, které jsme si v místní Poštouně U Maxmiliána mohli orazítkovat a ve škole pak ještě vybarvit. A to ještě nebylo všechno! Navštívili jsme výstavu skleněných vitráží v Panské míčovně. Tady pro nás byla nejlákavější temná komora, ve které jsme skládali mozaiky.

Celý den by prima, děkujeme paní Tymichové za úžasné zorganizování celého dopoledne.

Žáci a paní učitelky 1. A a 1. B